PRAVIDLA SELEKCE
- Není žádný vymezený časový úsek, který by měla selekce trvat, můžou to
být měsíce, dny, klidně i roky.
- Dívka před selekcí podstoupí povinně prohlídku, kde se ukáže zda má nějaké nemoci, pokud se ukázala nějaká nemoc musí to být nahlášeno před vstupem do paláce.
- Soutěžící nemůže opustit palác z vlastní vůle, propustit ji může jedině sám princ.
- Soutěžící nerozhoduje o čase stráveném s princem. Může přijmout jeho pozvání na schůzku a nebo případně on její.
- Soutěžící nesmí zaútočit na jinou účastnici nebo ji schválně sabotovat, pokud se zjistí, že některá soutěžící schválně škodila jiné ve snaze jí ublížit nebo zhoršit její vztah s princem, o jejím trestu rozhodne sám princ.
- Soutěžící musí být panna.
- Soutěžící může mít romantický vztah pouze s princem a nikým jiným.
- Soutěžící je pořád vázána všemi platnými zákony Illei.
- Soutěžící nesmí z bezpečnostních důvodů jíst a oblékat si cokoliv, co jí neposkytl palác.
- Soutěžící musí být k dispozici fotografům a reportérům a musí je nechat nahlédnout do jejich vztahu s princem.
- Za každý týden, který soutěžící stráví v selekci, bude její rodině vyplacena odměna.
- Po odchodu ze selekce je soutěžící povýšena do třetí kasty, pokud ovšem předtím již nebyla v druhé kastě. Její rodině však zůstává kasta původní.
- Pokud soutěžící selekci opustí, bude jí poskytnuta pomoc se zařazením zpět do společnosti, ta zahrnuje i pomoc s hledáním práce a bydlení.
- Pokud se soutěžící propracuje k posledním sedmi, postoupí do elity a bude se učit o interních záležitostech a povinnostech, které patří k tomu být princeznou, do té doby se na tyto informace nesmí ptát, ani je vyhledávat.
- Soutěžící, která vyhraje, se stává první a spolu s rodinou se zařadí do královské rodiny, vezme si prince a stane se princeznou Illei, s čímž přijímá veškerou zodpovědnost a povinnosti, které k tomuto titulu náleží.
- Bez dovolení královské rodiny je účastnicím zakázáno navštěvovat stáje a psinec.
- Není doporučeno princi cokoliv odmítat, ať už se jedná o večeři, soukromou schůzku nebo nějaké něžnosti, či snad více...
SPRÁVNÉ VYSTUPOVÁNÍ

Sezení
Pří sezení je důležité mít na paměti rovná záda. Pokud sedíte shrbení jako troll, nikdo ve vás neuvidí dámu, natož princeznu. Zásadně není doporučeno dávat nohu přes nohu - toto gesto bývá s krátkou sukní až moc nebezpečné. Pro ženy a dívky se tedy doporučuje sedat s překříženýma nohama v kotnících či mírně pod koleny. Ruce by poté měli přijít do klína.

Stání
Pokud jste v přítomnosti krále či královny, není rozhodně vhodné sedět. Vaší povinností správně je se postavit při příchodu vládce do místnosti. NIKDO - ani královna - nesmí stát před králem. Jeho manželka vždy stojí až za ním či po jeho boku. Důležité je stále myslet na rovná záda. Při správném postoji se nijak nevrtíme, nekřížíme nohy ani nepřevážíme váhu pouze na jedno chodidlo.
Na pravidlo rovných zad je potřeba myslet i při chůzi. Snažte se působit sebevědomě - zvednout bradu, vystčit prsa, na to je třeba pamatovat. Zapomeňte na nějaké dlouhé kroky, pro lady jsou nejen nepraktické, ale nepůsobí ani zdaleka elegantně.
V přítomnosti královské rodiny...
- První, na co je potřeba myslet, je správná poklona: dámy, pro vás je slušností udělat pukrle
- K členovi královské rodiny se NIKDY nesmíte otočit zády, je to považováno za velmi neslušné; po ukončení rozhovoru počkáte, až odejde (při nejhorším vycouváte ke dveřím)
- Člena královské rodiny byste se neměli dotýkat bez jeho povolení
tituly u dvora: oslovení
pro vévodu či vévodkyni se sluší oslovení Vaše jasnosti
pokud se setkáte s papežem, oslovujte jej Vaše Svatosti
kardinála poté Vaše Eminence
Vy nebo ty...
V paláci je zvykem vykat úplně každému, ať už králi nebo služebnictvu. Tykání poté nabízí vždy společensky výše postavená osoba - výše postavený níže postavenému, starší mladšímu, žena muži. Pokud tedy chcete, aby vám služebnictvo tykalo, musíte jej o to požádat, jinak je jeho, stejně jako vaší, povinností vám vykat.

A co se nesmí?
- Je povinností královské rodiny, nyní i vaší, přijmout každý dar, který vám kdo věnuje - už bez ohledu na to, jak je bizardní
- Za žádnou cenu nedávejte autogramy, aby se zamezilo padělání podpisů, není vhodné ani fotit selfie
- Přezdívky a zkrácená jména jsou u královského dvora nevhodná, nikoli však netolerovaná; u dětí a nyní i selekce se dají ještě přehlédnout
- Pro páry je na veřejnosti nevhodné se držet za ruce - proto existuje něco jako rámě
U stolu...
- První vždy usedá královská rodina, vy se můžete usadit až na jejich pokyn; pokud jste na místě dřív, než šlechta dorazí, je slušností se při jejich příchodu postavit
- Na začátku jídla si najděte plátěný ubrousek, ten patří na klín a pomáhá v urdžení čistoty. Nikdy jej nezvedejte ze země, pokud už se tam nhodou zatoulá - pouze můžete požádat služebnictvo o nový
- Stále je třeba myslet na správné sezení - k tomu si zapamatujte, že lokty na stůl nepatří. Držte je u těla a opřít se o hranu stolu můžete pouze mezi jednotlivými chody, nikoliv však lokty ale předloktím.
- Snad ani nemusím zmiňovat, jak neslušné je srkat, mlaskat či mluvit s plnými ústy. Dále však myslete na to, že gestikulovat s příbory je velmi neslušné a pokud už máte potřebu rozhazovat rukama, mírněte se.
- U příboru platí, že cinkat o talíř není zrovna slušnost. Polévku proto pro jistotu nevyjídejte do dna - a už vůbec nenaklánějte talíř. A když už jsem u té polévky... radši ji nefoukejte, aby kapičky neskončili na čistém ubruse. Lžičku byste měli vždy držet špičkou k sobě.
- U poháru s vínem je vždy dobré držet skleničku za stopku - ale platí zde jednoduché pravidlo, u červeného vína můžete držet stopku výšše, ale u bílého se snažte umístit prsty co nejníže, kvůli udržení teploty. Nezapomeťe si před každým napitím utřít ústa!
- Kávu, čaj či podobné věci pijeme ze šálku bez lžičky, a pokud přidáváte cukr, vždy pouze kleštičkami.
- Místnost opouštějte pouze v případech nejvyšší nutnosti. Nezapomeňte se omluvit králi a příbor překřižte na talíři, aby vám obsluha neodnesla jídlo.
- V královském paláci je zakázáno jíst možské plody, už jen z důvodu, že u nich hrozí větší riziko otravy. Ze stejného důvodu se vše, co se v královské kuchyni uvaří, musí ochutnat.
- Jakmile král dojí poslední sousto, jsou všichni povinni jídlo ukončit a odložit příbor.
MÓDA V PALÁCI
Jak se správně oblékat...
Nějaká pravidla k maličkostem:
- pokud král či královna s doprovodem opustí palác, měli by mít v kufru přibalený vždy jeden celo-černý oděv, kdyby došlo k náhlému úmrtí a nečekané účasti na pohřbu
- ve 12. století zakázal král Edward III. nošení kožešin či pravé kůže, což platí dodnes pro obyvatele paláce (zapomeňte na Karu)
- barevný či třpytivý lak na nehty je více než nevhodný, stejně jako mít nehty dlouhé; pokud nutně potřebujete nalakované nehty, můžete použít průhledný či neutrální béžový nebo bílý lak, jinak se tomu ale pokud možno vyvarujte
- ve svatební kytici musí být vždy uvázána myrha
- královská rodina, nyní i členky selekce, má vždy daný dresscode, který je potřeba dodržovat - pokud tak neučiníte, bude vaše chování považováno za vzdorné a neslušné
MÓDA V SELEKCI
PRAVIDLO ČÍSLO JEDNA PRO VŠECHNY AKCE: NEJPŘEDNĚJŠÍ JE DRESSCODE! POKUD VÁM DRESSCODE ŘEKNE KRÁTKÉ ŠATY, VYVARUJTE SE DLOHÝM. POKUD ŽÁDÁ O SPLETENÉ VLASY, VYVARUJTE SE ROZPUŠTĚNÝM! NEUPOSLECHNUTÝ DRESSCODE SICE NENÍ KONEC SVĚTA, ALE NIKDO HO NEDOCENÍ! NAVÍC JE VELMI NESLUŠNÉ HO NEUPOSLECHNOUT!
Každý sen si můžu obléci...

Na společenskou událost si vyberu...
Zde už je rozhodně nejlepší - a pokud neříká dresscode jinak - jediná volba šaty. Délku volte nejlépe ke kolenům nebo pod, kratší sukně už by mohla dělat trochu problém. Tentokrát už se jedná o nějakou akci, ať už ji pořádá kdokoliv. V přítomnosti bude pravděpodobně bulvár a kamery, o královské rodině nemluvě. Proto nad tím už trochu více přemýšlejte. Ale pamatujte na to, že šaty jsou tím, co by mělo být nejvíce vidět - nejsou potřeba přehnané doplňky a na nějaké výrazné líčení radši zapomeňte. Stejně tak vlasy nemusíte motat do složitých účesů, v jednoduchosti je krása. Jako doporučení bych dodala, že je mnohem lepší volit teplé, veselé či alespoň světlé barvy. S černými šaty moc nezazáříte, ty se spíše hodí na pohřeb. Rozhodně zvažte, jaký výstřih či střih je vhodný.
Pokud se pak jedná o nějakou důležitou schůzku či televizní vysílání jsou nejlepší volbou šaty formální, u nich není potřeba hledat výrazné barvy, obvykle se doporučují spíše barvy studené a tmavší. Střih zde stačí jednoduší a velmi elegantním řešením jsou upnuté šaty. Délka je rozhodně doporučená až do oblasti lýtek.
Společenské šaty jsou také vhodné do města, zde je chytré přidat nějakou drobnou kabelku a při studeném počasí kabátek (nikoliv bundu!!)



Jak vybrat večerní šaty...
Ty se hodí k formálním oslavám či charitativním akcím, často jsou používané i ve večerním vysílání. Jejich délka by měla vždy dosahovat až na zem, klidně i s krátkou vlečkou. Rozhodně si nepředstavujte sukně do A, tyto šaty jsou obtáhlé či jemně splývají podél křivek těla. Většinou mají jednu (maximálně dvě) vrstvy látky. Mohou mít rozparek, ale ne až k pasu! Zde se vítají sepnuté vlasy a u bot rozhodně zavřená špička.

Jak na ples...
Na plesy rozhodně volte dlouhé šaty až k zemi, pokud dresscode neurčí jinak. "Áčková" sukně je klasika, uplému střihu bych se tentokrát vyvarovala - přeci jen myslete na to, že večer budete tancovat. K tomu i doporučuji nižší podpatky, spíše se zavřenou špičkou - brání při nechtěnému šlápnutí na palec. Vyvarujte se velkých výstřihů, ale s celým outfitem si klidně hrajte. Zde platí pravidlo extravagance - čím výraznější, tím lépe si vás někdo všimne. Rozhodně nejsou vhodné bílé a černé barvy, držte se barevné linie, ale nepřežeňte to. Nějaké doplňky jsou už opravdu na místě. Vyvarujte se klenotům, masivním šperkům a čelenkám či korunkám, ještě pořád nejste královny! Poslední co bych podotknula - složité a honosné šaty si nechte na elitu, spíše se stále držte elegance a ladnosti.

V elitě je vše jinak...


TRIBUNÁL
symbolický soud
Jedná se o krátký proces s dlouhou tradicí, který se koná krátce po začátku elity. Jeho cílem je ukázat, že soutěžící a možná budoucí princezna uznává a dodržuje zákony Illey. A právě proto je zde úkolem soutěžící odsoudit zločince. Ale právě tato malá drobnost má spousty pravidel.
Nejdůležitější je zde dodržet přísný dresscode. Honosné šaty si schovávejte právě pro tuto chvíli. Nejdůležitějším pravidlem je zde právě velkolepost. Všechno velké, masivní, prostě hodně. Další, co musí soutěžící při výběru dresscode dodržet, je vzít si na sebe klenoty darované od korunního prince. Ale pozor, tím zdaleka nekončíme. Povolené barvy šatů jsou pouze bílá a zlatá!

A jak to vlastně probíhá?
Vaším prvním úkolem je vejít do trůnního sálu v předem určeném pořadí. Každá z vás v ruce ponese olivovou ratolest, kterou položí, jako znak úcty a míru, před nohy krále, než se postaví po jeho levé straně dole pod trůnem (pozor!! u tribunálu platí jistá pravidla, která jsou postavena před veškerou etiketou).
Ve stejném pořadí poté přistoupí každá k odsouzenému. Osoba si před vás musí kleknout na kolena a nemá povoleno se vám podívat do očí, pokud ji o to nepožádáte. Bude vyhlášeno i jméno zločince, měli byste si jej zapamatovat.
Všechni mluví stejně...
Vaší povinností je dodržet ten jeden a samý scénář a to konkrétně:

Po skončení ceremoniálu promluví král, čímž celý soud ukončí. Až poté, co královská rodina opustí sál, můžete odejít i vy.
